Dzień Kobiet

Dzień Kobiet obchodzony jest corocznie 8 marca i został ustanowiony jako święto międzynarodowe w 1910 roku na II Międzynarodowej Konferencji Kobiet w Kopenhadze. Pomysłodawczynią była niemiecka socjalistka Clara Zetkin, która zaproponowała, aby na całym świecie organizować coroczne demonstracje i manifestacje na rzecz praw kobiet oraz walki z dyskryminacją i nierównością płci.
Pierwszy Dzień Kobiet obchodzono w 1911 roku, a w kolejnych latach stał się on ważnym symbolem walki kobiet o równouprawnienie, prawa wyborcze i równe traktowanie w pracy. W okresie międzywojennym obchody Dnia Kobiet odbywały się w wielu krajach Europy i stały się ważnym elementem walki o prawa kobiet.
Podczas II wojny światowej obchody Dnia Kobiet były utrudnione, ale po jej zakończeniu wznowiono je w wielu krajach. W Polsce Dzień Kobiet obchodzony był już w latach 20. i 30. XX wieku, a po wojnie stał się oficjalnym świętem.
Obecnie Dzień Kobiet jest obchodzony na całym świecie, a jego cele i idee są wciąż aktualne. W wielu krajach organizowane są różnego rodzaju manifestacje, wykłady, spotkania i akcje społeczne, mające na celu przypomnienie o walce kobiet o równouprawnienie i walkę z dyskryminacją.
Współcześnie Dzień Kobiet nadal jest obchodzony na całym świecie, ale jego charakter uległ pewnym zmianom w porównaniu z okresem, w którym został ustanowiony.
Obecnie Dzień Kobiet jest przede wszystkim okazją do przypomnienia o walce kobiet o równe prawa i równouprawnienie, o przemocy wobec kobiet oraz o potrzebie promowania różnorodności i tolerancji. Wiele organizacji i grup społecznych organizuje w tym dniu różnego rodzaju akcje i kampanie mające na celu zwrócenie uwagi na te kwestie.

Dzień Kobiet


W wielu krajach stał się również okazją do podkreślenia roli kobiet w życiu społecznym, kulturalnym i politycznym, a także do promocji ich dokonań i osiągnięć. W tym dniu wręczane są często nagrody i wyróżnienia dla kobiet, które wyróżniły się w swojej dziedzinie.
Współcześnie Dzień Kobiet jest również okazją do celebracji kobiecości i pozytywnego wizerunku kobiet, a także do promocji idei równości i tolerancji wobec wszystkich ludzi niezależnie od płci czy orientacji seksualnej.


Sama będąc kobietą, chciałabym Wam przedstawić sposoby na relaks i odprężenie przy mojej pomocy, a może również podsunę pomysł na prezent :


Masaż relaksacyjny –jest to odmiana masażu klasycznego. Jest to bardzo łagodna i bezpieczna forma terapii. Może on być wykonywany na całym ciele lub na jego poszczególnych częściach, np. plecach, twarzy itp. Jak sama nazwa wskazuje masaż ten daje możliwość uspokojenia organizmu oraz wprowadzenie go w stan relaksu. Jego celem jest również poprawa stanu psychosomatycznego organizmu. Jest on zabiegiem naturalnym i polega na stymulacji tkanek miękkich. Za pomocą rąk terapeuty oddziałujemy na skórę, tkankę łączną, tkankę tłuszczową, mięśnie, więzadła, zakończenia nerwowe w skórze, układ krwionośny , limfatyczny a także na sam układ nerwowy i hormonalny. Dzięki tej formie terapii możemy walczyć z bezsennością, chronicznym zmęczeniem, długotrwałym stresem oraz uczuciem nadmiernego napięcia naszego organizmu. Stres, czy napięcie emocjonalne, wywołuje napięcie mięśni, głównie w obrębie mięśni posturalnych, które z kolei może objawiać się bólem. Chroniczny stres wywiera wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Kiedy organizm wchodzi w fazę wyczerpania zostaje obniżona nasza odporność, tym samym zwiększa się podatność na infekcje bakteryjne i wirusowe. Jednym z symptomów życia w chronicznym stresie jest odczuwanie ciągłego zmęczenia. Stres może być również przyczyną m.in. zespołu jelita drażliwego oraz różnych zespołów bólowych idiopatycznego pochodzenia.


Masaż KOBIDO – relaksujący masaż twarzy, szyi i dekoltu. Ten rodzaju masażu zalecany jest dla osób, które mają wiotką skórę, której potrzebne jest ujędrnienie , odżywienia orz efekt liftingu.
Wskazaniem do zabiegu są zmarszczki, opadające powieki, opadający owal twarzy oraz
Masaż ten zaleca się również osobą z podwyższonym napięciem mięśniowym w obrębie głowy.

Maderoterapia- Technika ta jest odkryciem w terapii antycellulitowej i ujędrniającej. Jest to połączenie drenażu limfatycznego, manualnych technik masażu i intensywnym masażem za pomocą specjalnych anatomicznie zaprojektowanych drewnianych narzędzi. Masaż ten, wpływa na modelowania ciała dużo szybciej niż przy stosowaniu samego drenażu limfatycznego czy masażu bańką chińską. Zapobiega rozstępom, zwalcza cellulit i może spowodować zmniejszenie obwodów ciała. Masaż ten, przy pomocy drewnianych narzędzi ma na celu redukcję tkanki tłuszczowej, zmniejszenie cellulitu, ujędrnienie, wygładzenie i wymodelowanie ciała.